rożek dla niemowląt
Pozostałe admin  

Co się przyda dla noworodka w szpitalu?

Wielu rodziców udając się na porodówkę zabiera mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które niepotrzebnie zabierają miejsce. Dzieje się tak, ponieważ nie wiedzą do końca co powinni zabrać, a czego nie. Co więc przyda się dla noworodka w szpitalu?

Maleństwu na pewno potrzebne będą pieluszki oraz chusteczki nawilżone, jednak szpital również jest w stanie to zapewnić. Mimo wszystko wygodniej jest zaopatrzyć się we własne akcesoria do przewijania malucha.

Rodzice często zabierają ze sobą do szpitala torbę pełną ubrań dla dziecka, jednak nie jest to konieczne, ponieważ szpital jest wyposażony w ubranka. Oczywiście, jeśli bardzo nam zależy na tym, aby nasze dziecko nosiło swoje własne ubranka od początku możemy je zabrać.

Z pewnością warto ze sobą zabrać kilka pieluszek tetrowych, flanelowych bądź bambusowych. Przydadzą się one kiedy nasz maluch będzie ulewał, lecz nie tylko. Dobrze jest zabrać ze sobą kocyk do przykrycia malucha, a jeżeli początkowo boimy się trzymać noworodka na rękach oraz go podnosić możemy zaopatrzyć się w rożek dla niemowląt , który zapewni naszemu dziecku ciepło, a nam komfort noszenia go na rękach.

Środki do kąpieli dziecka również znajdują się w szpitalu, jednak potrzebny jest ręcznik dla maleństwa. Można również kupić dziecku krem, jeśli widzimy, że ma problemy ze skórą.

Na pewno nie warto zabierać ze sobą do szpitala mleka modyfikowanego, ponieważ szpital jest wyposażony w gotowe do spożycia mieszanki. Zabieranie butelek też nie jest konieczne, chyba że zależy nam na tym, aby nasz maluch pił z danej butelki od początku.