nowe osiedle mieszkan - Nowa Huta w Krakowie
Pozostałe Andrzej Mak  

Czy warto kupić mieszkanie w Nowej Hucie?

Nowa Huta wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z osiedlem typowo komunistycznym. Ale przecież nie cała dzielnica przypomina tamte czasy. Przecież Kraków to miasto pełne wspaniałych miejsc, a znaleźć można je również w Nowej Hucie. Ta dzielnica, zdominowana przez myślenie rzemieślnicze, w praktyce zrodziła się w miejscu o niesamowitych walorach historycznych oraz krajobrazowych. Dlatego też realizowane są dziś tutaj liczne inwestycje deweloperskie i dostępne są naprawdę wspaniałe nowe mieszkania.

Mówiąc o inwestycjach deweloperskich, należy w pierwszej kolejności powiedzieć właśnie o lokalizacji, a ta wydaje się być bardzo atrakcyjna. Budowane obecnie nowe mieszkania w Nowej Hucie to projekty realizowane w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Samo otoczenie jest więc niezwykle estetyczne. Poza tym mieszkania powstają tam, gdzie są idealne warunki do rozwoju życia społecznego, czy kulturalnego. Bliskość szkół, sklepów czy punktów rozrywki sprawia, że wiele osób decyduje się tutaj zamieszkać.

A do kogo skierowana jest oferta tutejszych deweloperów? Właściwie do każdego. Nowe mieszkania Nowa Huta (przykład tutaj: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/) ma idealne zarówno dla singli, młodych małżeństw, rodzin z małymi dziećmi, jak i osób, które zakończyły już swoje życie zawodowe i teraz odpoczywają na zasłużonej emeryturze. Każdy może być tutaj naprawdę bardzo zadowolony ze swojego własnego mieszkania. Z życia w o wiele większej ciszy niż ma to miejsce w centrum miasta.

nowe osiedle mieszkan - Nowa Huta w Krakowie

Nie można też nie wspomnieć o niższych cenach mieszkań. Obrzeża Nowej Huty do ceny wyraźnie niższe niż w przypadku zdecydowanej większości innych krakowskich dzielnic.