pizza kraków krowodrza
Medycyna admin  

Czy wolno jeść pizzę na diecie?

Przechodząc na dietę, automatycznie zaczynamy rezygnować z jedzenia ulubionych potraw. Zakładamy, że zrujnują one wszystkie nasze dotychczasowe starania i ponownie przyczynią się do pogorszenia naszego wyglądu zewnętrznego. Mimo iż pizza Kraków Krowodrza jest naszym ukochanym daniem i właśnie zostaliśmy na nią zaproszeni przez paczkę znajomych, rezygnujemy z możliwości wyjścia do miasta i pozostajemy w domu ze swoją zieloną, składającą się z samych warzyw sałatką. Czy jednak takie postępowanie możemy nazwać zdrowym stylem żywienia?

Na pewno nie do końca. Jeśli wszystkiego będziemy sobie odmawiać, prędzej czy później po prostu nie wytrzymamy. Przez cały czas trwania diety będziemy marzyć o ukochanym włoskim placku, pokrytym podwójną warstwą sera, dlatego w przypływie chwili zamówimy sobie największą pizzę, zjemy ją sami i zapijemy ogromną ilością gazowanego napoju. Uznamy wtedy, że nasza dieta nie ma już sensu, dlatego ponownie zaczniemy się objadać i powrócimy do swoich starych nawyków żywieniowych. A zdecydowanie nie o to chodzi w zdrowym stylu żywienia. Nie możemy traktować diety jak krótkotrwałego procesu. Nie możemy myśleć, że jeśli będziemy trzymać się swojego odchudzonego jadłospisu przez kilka miesięcy, później wolno nam będzie jeść dosłownie wszystko. Skuteczne zrzucanie nadwagi jest możliwe jedynie w przypadku trwałej zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych. A to oznacza, że jeśli taka pizza Kraków Krowodrza zagości na naszym talerzu raz w miesiącu, nic nam się nie stanie. Na pewno nie wpłynie ona negatywnie na efektywność nowego sposobu żywienia, a jedynie zadba o naszą psychikę. Po zjedzeniu ukochanego dania poczujemy się po prostu lepiej – wreszcie będziemy mogli odpocząć trochę od tej całej zieleniny, piersi z kurczaka i brązowego ryżu.

We wszystkim należy zachować zdrowy umiar. Aby skutecznie i systematycznie chudnąć, nie trzeba wcale całkowicie rezygnować z jedzenia pizzy, chipsów czy nawet słodyczy. Wszystko jest dla ludzi i musimy o tym koniecznie pamiętać.