czas pokonac escape room
Pozostałe Andrzej Mak  

Czym jest escape room?

W ostatnim czasie popularna stała się gra, w której musimy wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Jest to tak zwany escape room lub mówiąc inaczej pokój zagadek. Polega to na tym, że zostajemy zamknięci w jakimś urządzonym w wybranym klimacie pomieszczeniu, i żeby się wydostać musimy znaleźć i rozwiązać szereg ukrytych zagadek. Na końcu znajdujemy klucz, który otwiera drzwi i umożliwia nam wyjście.

Gra escape room pomimo, że toczy się oczywiście w zamkniętym pokoju, to jednak jest bezpieczna. W pomieszczeniu obok ktoś cały czas nas obserwuje. Jeśli będziemy chcieli wyjść wcześniej, bez rozwiązania wszystkich zagadek, to mamy taką możliwość. Jest to gra logiczna, która rozwija zdolności szybkiego myślenia i reagowania w trudnych sytuacjach. Może być dobrym sposobem na zacieśnienie więzi między znajomymi, gdyż dzięki wspólnym wysiłkom szybciej skończą grę. Dzięki tej grze możemy nauczyć się lepszej pracy w zespole, dlatego jest często wybierana na spotkania i imprezy integracyjne dla pracowników.

Escape roomy są licznie dostępne w prawie wszystkich większych miastach, takich jak Kraków – zobacz escape room od www.lostroom.pl – ale również tych mniejszych. Tego typu firmy często reklamują się na portalach społecznościowych i oczywiście mają swoją stronę internetową. Dzięki temu możemy w łatwy sposób poczytać opinie o danym miejscu i wybrać to, które najbardziej nam odpowiada. Koszt tego typu usługi to średnio 100-200 złotych za mniej więcej godzinę gry, przy czym oczywiście rozkłada się on na wszystkich uczestników gry, a pokoje mieszczą naraz do 10 osób. Godzina to wystarczający czas, aby rozwiązać wszystkie zagadki i świetnie się rozerwać, a w przypadku np. pięciu osób, cena na jedną osobę będzie wynosić około 20-40 złotych.

czas pokonac escape room