Rodzina admin  

Gdy pora się pożegnać

Najtrudniejsze jest zawsze pożegnanie. I to bez względu czy musimy pożegnać dziadka, który ma już swoje lata i przeszedł niejedno, czy też dziecko, które ledwo zdążyło się urodzić lub odeszło jeszcze prędzej. Na pewno w każdej z tych chwil trzeba mierzyć się z ogromnym bólem oraz stratą, na co pomoże chyba tylko czas.
Dla wielu osób jest to naprawdę trudne wydarzenie. Dlatego chętnie wtedy korzystają z pomocy czegoś takiego jak zakład pogrzebowy (Kraków polecamy EPITAFIUM) . Zdają sobie sprawę, że przeważnie można im naprawdę wiele powierzyć. Zajmą się wieloma sprawami, a sami będziemy mogli pogrążyć się w żałobie i wspominaniu bliskiej nam osoby. Dlatego właśnie powinniśmy zastanowić, się, jak taka uroczystość powinno dobrze wyglądać. Przecież nie chcemy, by czegokolwiek tutaj zabrakło, a jest tak wiele rzeczy, o które trzeba zadbać, gdy żegnamy się z naszą bliską i ukochaną osobą, która tak wiele pewnie dla nas zrobiła i której nie chcieliśmy jeszcze żegnać. W każdym razie najlepiej sprawdzi się jak zwykle w takich wypadkach kartka i długopis.
Zapiszemy sobie wszystko, co tylko jest istotne, gdy chodzi o pogrzeb, cała uroczystość i to, o co powinniśmy w tym czasie zadbać. Na początek chętnie przekonamy się, co możemy zrobić z samym ciałem. Firmy pogrzebowe pewnie zajmą się nim, gdy sama rodzina nie ma to siły. Przecież trzeba je umyć oraz odpowiednio przygotować do samego pogrzebu, który niedługo się odbędzie. Czasami zdarza się tak, że ktoś z rodziny sam chce się tym zająć, ale w przeważającej ilości przypadków ludzie wolą to powierzyć komuś innemu, kto ma już w tym wprawę i kto może się tym zająć w ich imieniu. Zatem tę sprawę mamy już załatwioną.
Kolejna to decyzja o tym, czy bierzemy urnę, czy normalną trumnę. Są osoby, które w testamencie zaznaczyły wyraźnie, jak pragną zostać pogrzebane i warto to wziąć pod uwagę, gdy pragniemy zrobić dla niej coś miłego jeszcze po jej śmierci. Przekonamy się, że może i nam ulży trochę, gdy nie będziemy musieli podejmować decyzji, co z tym wszystkim zrobić, ale ktoś inny zadecyduje za nas. Przecież takie wybory czasami są naprawdę trudne i nie wiemy sami, co z tym wszystkim zrobić.
Następna sprawa to kwiaty. Na pewno komuś zlecimy przygotowanie odpowiedniej wiązanki, która się wtedy przyda i która będzie dobrze wyglądać. Poza tym można także przygotować jakiś napis na wstęgę, która będzie widoczna dla innych. Ale możne też pozostawić to bez niczego i przekonać się, jak to wszystko będzie wyglądać. Na pewno o wiele lepiej, ponieważ nikt nie będzie skupiał się na czytaniu tego, co jest na tym napisane.
Chętnie też podejmiemy współpracę z zakładem pogrzebowym, który o to wszystko zadba. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, nie każdy przecież musi mieć siłę, by to wszystko robić. Dlatego o wiele lepiej czasami kogoś do tego wynająć. Kto na pewno się na tym zna i wiele razy wykonywał tego rodzaju usługi. Zatem na pewno nie powinniśmy się tym dłużej przejmować. I spokojnie przygotujmy się sami do pożegnania, które nas właśnie teraz niedługo czeka tutaj.