zdrowie
Zdrowie admin  

Jak sobie nie zaszkodzić? Nie leczyć się samemu!

Jednym z najbardziej niepokojących ludzkich zachowań, podczas wystąpienia objawów chorobowych są dwie skrajności – albo przerywanie leczenia zaraz po ustąpieniu pierwszych objawów, albo leczenie się na własną rękę. Zamiast wybrać się do specjalisty, leczy na dr. Internet, któremu część ludzi wierzy bez opamiętania. Brak reakcji na uwagi lekarzy i wiele innych. Każdy ma takie grzeszki na sumieniu. Czy jednak wiemy, jak niebezpieczne są one dla naszego zdrowia?

Dlaczego leczenie wystąpienia np.: grypy jest tak istotne. Niewielu z nas, zdaje sobie sprawę z tego ze niewyleczone choroby, często wpędzają nas w powikłania. Błahe z pozoru przeziębienie, może zagrozić życiu! Dlaczego? Ponieważ zaczęliśmy się regularnie leczyć na własną rękę. W zasadzie leczy nas telewizor i Internet. Dlatego występują takie zjawiska, jak nadużywanie leków przeciwbólowych czy suplementów diety. Często źle dobrane wręcz szkodzą organizmowi. Wszystkie takie praktyki, biorą się z wygodnictwa. Szybciej kupić cos na kaszel, niż wybrać się do lekarza, który zleci wykonanie podstawowych badań.

Kiedy jednak wybierzemy się do lekarza, musimy bezwzględnie przestrzegać jego zaleceń! Jego wskazówki czy rady na pewno nie służą temu, aby nam zaszkodzić, nawet jeżeli z pozoru wydają się radykalnymi zmianami. Z takimi zmianami, ciężko jest się pogodzić np.; osobom, które murza przejść na dietę z powodu wystąpienia nadciśnienia tętniczego. Przyzwyczajenia często są zgubne, co może doprowadzić do niepożądanych w skutkach wydarzeń.

Problemem, siejącym niepokojące żniwo, jest leczenie w Internecie. Szukamy porad prawie o wszystkim i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie gloryfikacja internetowych opinii ponad opinię lekarzy. Musimy być ostrożni, aby przez przewrażliwienie i nieodpowiednie internetowe źródła nie zaszkodzić sobie. Pamiętajmy, że nawet jeżeli chcemy internetową poradę wprowadzić w życie, bo wydaje nam się ona sensowna, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Tylko on jest w stanie ocenić słuszność naszych przekonań medycznych, a co za tym idzie rozwiać wszelkie wątpliwości.