nagrobki kraków
Pozostałe admin  

Nagrobki a wiara w życie wieczne

Wielką klęską dla niejednej osoby jest śmierć bliskich. Czasami jest to nagły wypadek, a innym razem koniec długoletniej choroby. Dla chrześcijan śmierć zawsze jest przejściem do wieczności, w której czeka nas życie wieczne bądź potępienie. Nagrobki w Krakowie — mocno chrześcijańskim mieście — pokazują swoją barwnością, że istnieje życie po śmierci. Dlatego właśnie ma dużo roboty niejeden zakład kamieniarski w Krakowie oraz innych miejscach życia chrześcijan.

Podejście do śmierci bywa różne. Jedni cieszą się, że osoba się już nie męczy, że skończyły się jej cierpienia. Inni znów żałują, że nie zdążyli się z nią pożegnać, dogadać czy nawet opowiedzieć jej czegoś ważnego. Niektórzy żałują, że nie będą więcej już mogli spędzać z tą osobą czasu, że już nie będzie tak, jak dawniej. Jedno jest pewne — wszyscy biorą pod uwagę przemijalność życia. Nagrobki są symbolem tej kruchości ziemskiego żywota. Pokazują trochę tego, czym zmarła osoba zajmowała się za życia. Zazwyczaj znajdziemy na nim zdjęcie tej osoby, a nierzadko także jakiś charakterystyczny dla niej cytat.

Grobowce i płyty nagrobne są znakomitym zbiorem informacji o podejściu do życia i śmierci. Barwny wystrój świadczy o pamięci zmarłych, jaka jest rozpowszechniona wśród krewnych. Drogie nagrobki pokazują, jak bardzo rodzinie zależało na osobie, która wyprzedziła ich na drodze do wieczności.

Tak więc nie tylko Krakowscy kamieniarze mają pełne ręce roboty. Cały świat chrześcijański robi nagrobki swoim zmarłym i z szacunkiem żegna ich doczesne szczątki.

Trendy nagrobków w Krakowie w 2019 na https://kamso-nagrobki.pl