masaż sportowy
Medycyna admin  

Zabiegi fizjoterapeutyczne poprawiające formę

masaż sportowyPo wszelkiego rodzaju urazach czy kontuzjach, ważne jest aby jak najszybciej rozpocząć rehabilitację, dzięki której można będzie powrócić do dawnej sprawności ruchowej. Możliwości rehabilitacyjnych jest wiele, jednak najbardziej rozpowszechnioną z nich jest fizjoterapia. Polega ona na tym, że na organizm człowieka oddziałuje się przy pomocy energii. Może to być energia mechaniczna, cieplna lub reż elektryczna. Bardzo popularnymi zabiegami fizjoterapeutycznymi są różnego rodzaju masaże.

Masaż leczniczy może być stosowany przy kontuzjach mięśni, a także w przypadku dolegliwości kręgosłupa. To tylko niewielki wycinek jego zastosowań. Skierowanie na taki masaż powinien wystawić lekarz, dokładnie opisując przyczynę schorzenia oraz zalecenia terapeutyczne. Dzięki takiej rozpisce, fizjoterapeuta będzie mógł w sposób optymalny dobrać technikę masażu do potrzeb pacjenta, przyspieszając tym samym proces leczenia.

Masaż sportowy zalecany jest dla wszystkich osób, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną. Tyczy się to zarówno wyczynowych sportowców zawodowych jak i amatorów ćwiczących kilka razy w tygodniu. Więcej o masażu sportowym znajdziesz na fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-sportowy/.

Regularny masaż obolałych mięśni znacznie przyspiesza ich regenerację umożliwiając osiąganie coraz lepszych wyników sportowych. Prócz przyspieszenia regeneracji włókien mięśniowych ten rodzaj masażu ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – pozwala utrzymać doskonałą formę a także zapobiega ewentualnym kontuzjom, które mogą pojawić się przy intensywnym treningu sportowym. Na zabieg masażu sportowego można umówić się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym.