rośliny
Zdrowie admin  

Zapachy roślin mogą być szkodliwe dla zdrowia

Każdy z nas nie lubi przykrych zapachów. Gdy mieszkamy w mieście nie mamy zbyt wielkich szans na ich uniknięcie. Przykre zapachy, które nas otaczają podrażniają często układ oddechowy i nie służą naszemu zdrowiu. Większość osób dba również o miły zapach w miejscu swego zamieszkania. W sklepach możemy kupić wszelkiego rodzaju odświeżacze powietrza o przeróżnych zapachach.

roślinyOd zawsze wiadomy jest nam fakt, że rośliny pomagają w odświeżaniu powietrza, wiele z nich ma właściwości eliminujące substancje szkodliwe z powietrza. Niestety niektóre rośliny wydzielają charakterystyczny zapach, jest tak w przypadku roślin kwitnących. Kwiaty kwitnące mają czasem przyjemny, ale zbyt intensywny zapach co skłania osoby posiadające takie rośliny do neutralizacji zapachu.

Neutralizacja zapachu roślin i innych nieprzyjemnych zapachów w naszym mieszkaniu jest bardzo prosta. Nie wymaga ona żadnych radykalnych kroków. Aby pozbyć się niechcianych zapachów wystarczy zakupić filtry węglowe. Filtry te zawierają aktywny węgiel, który w miarę skutecznie neutralizuje przykre zapachy w powietrzu, są też stosowane do filtracji wody. Jeśli chodzi o cenę to nie są zbyt drogie, nie zajmują również dużo miejsca, możemy je na przykład umieścić w kratce wentylacyjnej. Filtry węglowe są tez często stosowane w pomieszczeniach, gdzie jest używana klimatyzacja. Zaopatrzenie się w takie filtry jest zalecane dla osób, które lubią mieć w pomieszczeniach dużo różnych roślin.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wydzielają one pewne zapachy, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.