Budownictwo admin  

Ciepły montaż czy standardowy? Jakie są różnice?

Parametry izolacyjne są jednym z najważniejszych czynników, które decydują o tym, na jaki sposób montażu okien się zdecydujemy. Właśnie od tego będzie zależało jak szczelne będą nasze okna i, co za tym idzie, ile będziemy płacić za ogrzewanie. Jaka jest różnica między tradycyjnym montowaniem okien, a ciepłym montażem? Który z nich będzie bardziej korzystny dla inwestorów?

Ciepły montaż, czy tradycyjny? Co wybrać?

Wiele osób, które decydują się na zakup ciepłej stolarki, zapomina o tym, jak ważne jest odpowiednie zamontowanie jej. To właśnie od tego zależy efektywność i odpowiednia termoizolacja naszych okien. Nie wystarczy kupić drogich okien energooszczędnych, żeby cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie. Właściwy sposób zamontowania ich w ścianie będzie miał dużo większe znaczenie. Zacznijmy więc od wyjaśnienia jaka jest różnica między ciepłym montażem, a tradycyjnym.

Czy warto korzystać z ciepłego montażu?

Coraz częściej okazuje się, że tradycyjny montaż okien jest już reliktem przeszłości. Dawniej większość okien montowana była na pianę, co nie jest właściwym sposobem dla żadnego rodzaju okien. Jednak najmniej sprawdzi się on w przypadku okien energooszczędnych, które mają za zadanie mieć większe działanie termoizolacyjne. Jeśli nie zamontujemy tego typu okien odpowiednio, stracą one zupełnie swoje właściwości. Okazuje się, że produkt ten sam w sobie nie jest energooszczędny, a staje się taki dopiero kiedy użyjemy odpowiedniego sposobu wstawienia ich w ścianę. Jeśli tego nie zrobimy, okna energooszczędne będą takie tylko z nazwy.
Wykorzystanie metody ciepłego montażu kompletnie likwiduje ten problem. Polega ona na tym, że przykładamy dużo większą wagę do izolacji termicznej przestrzeni między framugą, a ścianą. Tak naprawdę to właśnie od tego zależy czy miejsca te będą przepuszczać temperaturę i wilgoć, czy nie. Ta druga ma tu szczególnie duże znaczenie, bo zbyt duża ilość może spowodować tworzenie się grzybów na ścianach. Jest to niebezpieczne szczególnie w mieszkaniach, w których będą mieszkać dzieci. Taki grzyb może wywoływać przeróżne choroby z których niektóre mogą nawet powodować śmierć. Okazuje się więc, że decydujemy się na tę metodę montażu nie tylko ze względu finansowych, ale też ze względu na zdrowie naszej rodziny. Tylko użycie trzech warstw izolacyjnych zapewni nam odpowiednią ochronę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Zdecydowanie warto zapomnieć o tradycyjnych metodach i zdecydować się na sposób ciepłego montażu.