elewacje kraków
Pozostałe admin  

Jak wykończyć dom z zewnątrz?

Każde przedsięwzięcie, a szczególnie budowa domów wymaga perfekcyjnego przygotowania się do tego procesu. Etapy postawienia domu przygotowujemy krok po kroku. Jeżeli posiadamy działkę, na której stawiamy budynek mamy już najważniejszy pierwszy krok. Następnym będzie kosztorys i projekt.

elewacje krakówPrzede wszystkim musimy załatwić dokumenty i pozwolenia na budowę. Kiedy uporamy się z zawiłościami i procesami załatwiania dokumentacji i zgody na wybudowanie naszego domu, możemy zacząć realizować nasz plan. Ogradzamy naszą działki, wyrównujemy teren i zaczynając od fundamentów i piwnicy rozpoczynamy budowę. Nie zapominamy o odpowiedniej izolacji. Ważną sprawą, która usprawni naszą budowę, będzie umówienie się z ekipą murarską i dekarzem. Pomoże to w fachowym pokierowaniu pracami budowlanymi.

POLECAMY: profesjonalne elewacje Kraków – LitBud

Następnym etapem budowy po przykryciu domu dachem będzie wykonanie instalacji elektrycznych, drzwi, okien. Do wykończenia wnętrza domu potrzebni będą odpowiedni specjaliści, którzy zainstalują ogrzewanie, pomalują ściany, ułożą podłogi, położą tynki, wykończą kuchnię czy łazienkę. Wszystkie te prace pozwolą nam na wprowadzenie się do wymarzonego domu. Wybudowanie budynku i jego wykończenie to nie ostatni etap. Ocieplenie i wykonanie elewacji zewnętrznej pozwoli nam w pełni cieszyć się z naszego domu. Elewacje zewnętrzne pomimo kosztów i oprócz tego, że nasz dom będzie się elegancko prezentował, dają nam jeszcze ochronę docieplenia, które wiele znaczy w chłodne dni. Dzięki takiej ochronie budynku oszczędzimy na ogrzewaniu.

W Polsce najczęściej używanymi produktami do elewacji zewnętrznej są: tynk, klinkier, drewno i kompozyt. Inwestorzy prywatni do swoich domów jednorodzinnych stosują tynki akrylowe, silikonowe, mozaikowe czy silikatowe. Z klinkieru są droższe, z drewna nabierają nordyckiego lub góralskiego charakteru. Wybór należy do nas.