odchudzanie przez elektrostymulacje miesni
Zdrowie Andrzej Mak  

Doskonałe efekty elektrostymulacji mięśni

Elektrostymulacja mięśni to doskonały i sprawdzony sposób nie tylko odchudzania, ale też ujędrniania konkretnych partii ciała. Co więcej, już pierwszy zabieg potrafi naprawdę dać zauważalne zmiany, takie jak bardziej uniesione pośladki czy bardziej płaski brzuch. Bez wątpliwości elektrostymulacja jest zabiegiem efektywnym podczas kuracji wyszczuplającej i warto się na niego zdecydować.

odchudzanie przez elektrostymulacje miesni

Jak przebiega i jak działa elektrostymulacja mięśni? Owy proces opiera się na wpływie oddziaływania impulsów elektrycznych na zwiększenie pracujących włókien mięśniowych. Mówiąc bardziej obrazowo, dobrany o odpowiedniej intensywności prąd wpływa na skurcz mięśni, co zaś przekłada się na efekty dosłownie takie jak na treningu z obciążeniami, jakie prowadzone są na siłowniach. Różnica jest jednak taka, że elektrostymulacja mięśni daje dużo mniejsze ryzyko pojawienia się kontuzji. Jest też zdecydowanie mniej męcząca niż tradycyjny trening.

Jak przebiega elektrostymulacja mięśni w gabinetach? Tego rodzaju zabieg, to nic innego jak przyczepienie do naszego ciała elektrod, których zadaniem jest właśnie pobudzać mięśnie do działania. Prawidłowy dobór intensywności impulsów elektrycznych pod każdego pacjenta musi być wykonywany indywidualnie. Takie podejście nie spowoduje zbytnich obciążeń mięśni, a zabieg będzie bezbolesny czy nawet dzięki wibracjom całkiem przyjemny. Co więcej, 30 minut zabiegu elektrostymulacji mięśni jest porównywalne w efektach do trzech godzin ćwiczeń na siłowni.

Jak często można wykonywać elektrostymulację mięśni i ile zabiegów elektrostymulacji da trwały efekt? O tym przeczytasz już na stronie placówki INNmed – Poznań – elektrostymulacja mięśni – https://innmed.pl/ems-elektrostymulacja-miesniowa/