panel led -led labs
Pozostałe admin  

Nowoczesne i energooszczędne panele LED

Oświetlenie panelowe LED jest ciekawie zaprojektowaną oprawą oświetleniową, która to została wyprodukowana w celu zastąpienia tradycyjnych świetlówek sufitowych.

W obecnych czasach panel LED można spotkać w wielu nowoczesnych mieszkaniach, gdyż jest on jednym z najlepszych rozwiązań oświetleniowych wnętrz. Co prawda nowoczesne technologie LED paneli świetlnych są stosowane od kilkunastu lat, ale wciąż niewiele osób wie o funkcjonalnych lampach panelowych. Zatem czym charakteryzuje się to oświetlenie?

Budowa paneli LED

Panel taki zazwyczaj posiada lekką aluminiową ramę wykonaną z aluminium, w której znajdują się trzy warstwy. Rama ta jest niezwykle ważną częścią świetlną, gdyż została zaprojektowana po to, aby zapobiegać wyciekom światła oraz dostatecznie chronić wnętrze urządzenia oświetleniowego.

Poszczególne warstwy wewnętrzne zawierają ledowe chipy, płytę świetlną oraz dyfuzor, który to zazwyczaj znajduje się z przodu lekkiej płyty prowadzącej. Jego najważniejszą funkcją jest rozprowadzanie światła na całą powierzchnię. Oprócz tego na tylnej ścianie płytki prowadzącej LED znajduje się specjalna płyta odblaskowa. Jest ona rodzajem materiału optycznego, który zapewnia bardzo jasne oraz homonimiczne oświetlenie w czasie pracy.

Płyta prowadząca oraz dyfuzor współpracują ze sobą w celu równomiernego rozprowadzenia jasnego oraz miękkiego oświetlenia, które nie powoduje jakichkolwiek szumów czy też migotania.

Oszczędność, a panele LED

Urządzenia te są bardzo energooszczędne, bowiem zazwyczaj znacznie zmniejszają zużycie energii w porównaniu z innymi urządzeniami oświetleniowymi tj. żarówki czy kompaktowe lampy fluorescencyjne. Przeprowadzone w tym zakresie testy wykazują, że oświetlenie panelu LED jest dwa razy bardziej energooszczędne, niż pozostałe źródła światła. Co więcej żywotność certyfikowanych paneli wynosi co najmniej 50000 godzin, gdy tymczasem tradycyjna lampa żarowa posiada żywotność 500 godzin, a kompaktowe lampy fluorescencyjne około 5000 godzin.

Zastosowanie ledowych paneli

Ponadto te nowoczesne panele prezentują się wyjątkowo, gdyż
mogą być instalowane w różny, ciekawy sposób. Mogą one być wpuszczane, podwieszane, montowane na powierzchni lub wbudowane. Ledowe oświetlenie panelowe może być montowane na ścianie, suficie czy też zawieszone na dachu.W związku z tym, nalazło ono bardzo szerokie zastosowanie w wielu obiektach, wśród których można wymienić: prywatne mieszkania, biura, szkoły, szpitale, hotele, centra handlowe i wiele innych.