tynki cementowo-wapienne
Pozostałe admin  

Tynki gipsowe a tynki cementowo-wapienne – różnice

Budowa domu czy inwestycja w nieruchomość to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające dokładnego przemyślenia wszystkich elementów działania. Od strony praktycznej jednym z nich będzie odpowiedni dobór materiałów.

Jaki rodzaj tynków wybrać?
Przede wszystkim wybór powinien uwzględniać zastosowanie nieruchomości, jej późniejszą funkcjonalność i wytrzymałość materiałów. Najlepiej zdecydować się na najwyższej jakości materiały od sprawdzonych producentów. Wybierzmy materiał wydajny, dzięki któremu procesy wykończeniowe będą przebiegać sprawnie, a także taki, który zapewni w pełni oczekiwany końcowy efekt wizualny.

Różne rodzaje tynków
Na rynku budowlanym znajdziemy ogromny wybór materiałów. Tynki cementowo-wapienne kraków to częściej stosowane rozwiązanie, jednak czy lepsze? Z pewnością jest to materiał mocny i wytrzymały, ponadto łatwo dostępny – gotową mieszankę bez problemu dostaniemy w każdym sklepie budowlanym.

Coraz częściej na placach budowy wykorzystywane są również tynki gipsowe. Wśród ich zalet wymieniane są głównie łatwość i szybkość wykorzystania. Dobrze się je nakłada i potrzebują mniej czasu do wyschnięcia, dzięki czemu remont czy budowa mogą zakończyć się szybciej. Są nieco mniej wytrzymałe, jednak uszkodzenia można bez problemu naprawić dzięki wykorzystaniu gładzi. Ponadto dobrze chronią pomieszczenia przed wilgocią, dlatego świetnie sprawdzą się w łazienkach czy kuchniach.

Co wybrać?
Dopasuj materiał do swoich potrzeb i umiejętność. Jeśli zależy ci na materiale wytrzymałym i masz pewność, że poradzisz sobie z jego wykorzystaniem – wybierz tynk cementowo-wapienny . Tynk gipsowy sprawdzi się najlepiej, gdy zależy ci na czasie i zabezpieczeniu pomieszczeń przed wilgocią.