roze zasadzone w ogrodzie przy domu
Pozostałe Andrzej Mak  

Jak pielęgnować krzewy róż?

Pielęgnacja róż jest łatwiejsza niż myślisz – każdy może je z powodzeniem uprawiać. Oto kilka podstawowych rad odnośnie uprawy róż. Posadź swoje róże w słonecznym miejscu z dobrym drenażem. Nawoź je regularnie, aby uzyskać imponujące kwiaty. Podlewaj je równomiernie, aby utrzymać wilgotność gleby. Sadzonki róż najlepiej sadź wiosną lub jesienią.

Chcąc cieszyć się pięknymi kwiatami uważaj na choroby, takie jak mączniak prawdziwy lub czarna plama. W skrócie to najważniejsze informacje dotyczące uprawy róż, o których musisz pamiętać. Jeśli bałeś się założyć ogród różany, prawda jest taka, że ​​róże nie są trudniejsze w utrzymaniu niż inne kwitnące krzewy i mam nadzieję, że teraz już to wiesz i spełnisz swoją fantazję o pięknych krzewach róż w swoim przydomowym ogrodzie.

Możesz kupić sadzonki róż już zasadzone w glebie lub jako uśpione rośliny z odkrytymi korzeniami. Każdy typ ma swoje zalety. Jeśli jesteś początkującym hodowcą róż, róże w pojemnikach to świetny sposób, ponieważ łatwo je sadzić i szybko ustalić. Można je również kupić w lokalnych szkółkach przez cały sezon wegetacyjny, co pozwala sadzić je, gdy warunki klimatyczne są idealne.

Sadzonki róż ze Szkółki Róż Hyżowie cieszą się ogromną popularnością.

roze zasadzone w ogrodzie przy domu

Jedną z największych zalet róż z nagim korzeniem jest większy wybór dostępnych odmian. Ponadto rośliny bez ziemi to ekonomiczny i wygodny sposób zamawiania roślin pocztą, które dojdą pod wskazany adres. Jednak w przeciwieństwie do róż w pojemnikach, rośliny o nagich korzeniach muszą zanurzyć swoje korzenie przez noc w wodzie przed wejściem do ziemi, a korzenie muszą być wilgotne przez pierwsze kilka miesięcy po posadzeniu.